Антонио Конте със сигурност не започна по желания от него начин начело на Челси. Лондончани допуснаха поражение с 0:2 от Рапид Виена в първата си контрола от предсезонната подготовка, която се явява и неофициален дебют за италианския специалист.

С мача между Рапид и Челси бе открит официално и новият стадион на австрийския клуб „Алианц“ във Виена.

Челси започна със следния състав: Асмир Бегович – Бранислав Иванович, Джилободжи, Джон Тери (к), Баба Рахман – Джон Оби Микел, Неманя Матич, Лофтъс-Чийк – Уилиан, Диего Коста, Виктор Моузес.

Рапид Виена поведе в срещата още в 8-та минута, когато Жоелинтон излезе сам срещу Бегович, след което го финтира и вкара в опразнената врата.

Няколко минути по-късно Уилиан можеше да изравни резултата, но ударът му премина встрани от вратата на Рапид. Челси направи нов сериозен пропуск в 36-та минута, когато Уилиан подаде към Диего Коста, който преодоля един защитник и стреля от малък ъгъл, но неточно в аут.

Хофман можеше да удвои преднината на Рапид, но Бегович направи решаващо спасяване.

Челси бе близо до изравнителното попадение в 44-та минута, когато Неманя Матич подаде към Лофтъс-Чийк, който стреля от въздуха, но изпрати топката на сантиметри над напречната греда в аут.

В началото на второто полувреме Ола Аина смени Баба Рахман, а Оскар влезе на мястото на Лофтъс-Чийк. До края на мача Конте направи още промени в своя състав.

Футболистите на Челси имаха претенции за дузпа в 50-та минута за нарушение срещу Моузес, което бе подминато от съдията.

Челси пропусна отлична възможност в 65-та минута, когато Джилободжи сложи топката на главата на Коста, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Рапид и отблизо стреля с глава, но неточно над напречната греда в аут.

Натаниел Чалоба отправи хубав далечен удар в 70-та минута, но вратарят на Рапид спаси.

Ола Аина можеше да изравни резултата в 78-та минута, когато след центриране от негова страна в наказателното поле на Рапид топката срещна левия стълб на вратата на домакините.

Рапид Виена вкара втори гол в 82-та минута, когато Бранислав Иванович допусна груба грешка, а Томи отблизо не пропусна да се разпише, въпреки опита на сръбския защитник да предотврати попадението.

Следващата контрола на Челси е в сряда срещу РЗ Пелетс.