Бърнли и Фулъм завършиха 1:1 на "Търф Муур" в отложен мач от английската Висша лига. Ола Айнен изведе "котиджърс" в 49-ата минута, но Ашли Барнс донесе точката за "виненочервените" в 53-ата минута.

По този начин домакините се изкачиха на 15-ото място с 27 точки, докато лондончани са 18-ти с 19 пункта и на само 6 пред предпоследния Уест Бромич Албиън.

В деветата минута Ашли Барнс засече с глава центриране, но опитът му за гол бе крайно несполучлив.

Гостите отвърнаха в 14-ата минута с подобно изпълнение, но от корнер чрез Абдул-Насир Адарабийо, но Ник Поуп улови.

В 25-ата минута дойде следващото положение. Кевин Лонг се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му мина над напречната греда.

Две минути след това Ашли Рийд отправи далечен изстрел от воле към средата на вратата, ала Серж Арола хвана топката.

В 42-ата минута Марио Лемина също намери коженото кълбо от воле, но над очертанията.

В 49-ата минута Ола Айнен засече от ъглов удар с тялото си, топката се отклони в съперников играч и влетя неспасяемо в мрежата на домакините.

В 53-ата минута Бърнли отвърна на удара. Джей Родригес елиминира съперник на фланга, подаде на Барнс към центъра, той спринтира напред и прониза Поул по земя.

В 74-ата минута „виненочервените“ изпълниха свободен удар, след което центриране обаче защитата на „кофтиджърс“ се справи с опасността и изчисти.

В 86-ата минута Лукман стреля нескопосано от близка дистанция от пеналтерията, но Поуп внимаваше.

В последната минута отново Лукман се оказа с топка в крака, но фалцовото му изпълнение към левия ъгъл не се получи.