Тотнъм Хотспър спечели лондонското дерби от 11-ия кръг на Висшата лига срещу Арсенал с 2:0. Попаденията за домакините бяха дело на Хюн-Мин Сон и Хари Кейн, които си комбинираха взимно и за двата гола през първата част. По този начин "шпорите" се върнаха на първото място във временното класиране с 24 точки, изпреварвайки Челси, докато кризата при "топчиите" се задълбочава след четвърти пореден мач без победа в шампионата. Така момчетата на Микел Артета рискуват при успех на Брайтън над Саутхемптън в понеделник, да паднат до 16-ата позиция.

Getty Images/Gulliver
66 снимки

Във втората минута Джака събори на земята Кейн, който напредваше мощно през центъра. Ерик Дайър изпълни прекия свободен удар, но той мина над напречната греда.

В шестата минута Арсенал също спечели правото да изпълни фаул, но след последвалото центриране, шутът на Сака бе с прекалено висока траектория.

5 минути след това Томас Партей нанесе силен, но неточен изстрел, който не обезпокои Лорис.

С първия точен удар в мача Хюн-Мин Сон откри. В 14-ата минута кореецът пое коженото кълбо в центъра от Кейн, напредна по фланга, навлезе навътре и с фирмено изпълнение с десния крак завъртя топката в левия ъгъл на Лено.

В следващите минути ситуацията се поуспокои, темпото се забави, а чистите положения станаха дефицит.

В 44-ата минута Лаказет изпълни свободен удар, но той срещна стената - корнер. След неговото късо изпълнение обаче топката бе пратена впоследствие към първата греда, където беше изчистена.

Секунди преди края на полувремето комбинацията Сон-Кейн отново се оказа смъртоносна. След мълниеносна контраатака Ло Селсо спринтира продължително през центъра, подаде към Сон, а той на свой ред след два финта продължи зад гърба си към Кейн, който от малък ъгъл заби топката във вратата - 2:0.

Второто полувреме започна по-активно за момчетата на Микел Артета. В 47-ата минута Сака изсипа топката в пеналтерията след свободен удар и Лаказет засече с глава, но Лорис улови.

Две минути по-късно Тиърни центрира от левия фланг към Обамеянг, но неговият изстрел с глава мина над горната греда.

В 62-ата минута Уилиан овладя в наказателното поле с гръб и опита атрактивно изпълнение, но то бе далеч над очертанията.

В 68-ата минута Бейерин намери с центриране от дясното крило в наказателното поле Лаказет, който намери коженото кълбо с глава, но Лорис се намеси по чудесен начин и спаси.

В 79-ата минута Дани Себайос центрира опасно към Лаказет, но Орие бе по-бърз и изчисти.

В 84-ата минута Обамеянг се оказа на стрелкова позиция срещу Лорис, но Алдервейрелд направи прецизен шпагат и блокира.

Тотнъм: Лорис, Орие, Алдервейрелд, Дайър, Регилон, Хойберг, Сисоко, Ло Селсо (Дейвис 71'), Бергвайн (Родон 90'), Сон (Моура 88'), Кейн.

Резерви: Харт, Дейвис, Родон, Уинкс, Бейл, Моура, Винисиус.

Мениджър: Жозе Моуриньо

Арсенал: Лено, Бейерин (Нкетия 75'), Холдинг, Габриел, Тиърни, Партей (Себайос 45'), Джака, Сака, Уилиан, Лаказет, Обамеянг.

Резерви: Рунарсон, Мустафи, Мейтланд-Найлс, Елнени, Себайос, Уилок, Нкетия.

Мениджър: Микел Артета

Главен съдия: Мартин Аткинсън

Стадион: "Тотнъм Хотспър стейдиъм"