Нюкасъл продължава впечатляващото си представяне през пролетта. "Свраките" срази Норич с 3:0 на "Кероу Роуд" и излязоха на девета позиция във временното класиране в английската Висша лига. Това бе четвърти пореден успех за тима от североизточна Англия.

Жоелинтон откри резултата в 35-ата минута, когато след продължително разиграване топката се озова у него и от около 12-13 метра бразилецът нанесе безпощаден удар в горния ляв ъгъл на пазената от Тим Крул врата. Отново бившият играч на Хофенхайм бе точен в 41-ата минута, реализирайки отблизо.

Четири минути след почивката друг бразилец - Бруно Гимараеш, подпечата победата на "джордитата". Полузащитникът се възползва от грешка при изнасянато на "канарчетата" и открадна топката, а впоследствие с много красив прехвърлящ удар матира Крул за трети път.

С трите точки тимът на Еди Хау събра общо 43, което ги изведе на 9-а позиция след 34 изиграни мача. С точка по-малко от "свраките" е Лестър. "Лисиците" имат и две срещи пасив. Брайтън също се бори за място в горната половина. "Чайките" имат 40 пункта и са с мач по-малко от Нюкасъл.