Челси се върна на победния път, след като спечели с 4:1 като гост срещу Борнемут в мач от 35-ия кръг на Премиършип.

Двубоят започна по отличен начин за Челси, който поведе в резултата още в 5-та минута, когато Франсеск Фабрегас пусна извеждащ пас към Педро Родригес, който излезе сам срещу Артур Боруц и не пропусна да вкара.

Челси удвои своята преднина в 34-та минута, когато Фабрегас комбинира с Еден Азар, който с удар от дъгата на наказателното поле на Борнемут изпрати топката във вратата на Боруц.

Борнемут върна едно попадение в 36-та минута, когато Франсис центрира от корнер в наказателното поле на Челси, където Елфик засече топката с глава и я изпрати във вратата на Асмир Бегович.

Джуниор Станислас отправи хубав далечен удар в 67-та минута, но топката премина встрани от вратата на Асмир Бегович.

Челси реализира трети гол в 71-та минута. Фабрегас записа своята трета асистенция в срещата. Той подаде към Уилиан, който излезе сам срещу Боруц и технично го прехвърли, като вкара топката във вратата му.

Челси реализира четвърти гол в първата минута на добавеното време на мача, когато Неманя Матич подаде на Еден Азар, който отблизо вкара своя втори гол в срещата.

Челси е девети в класирането с 47 точки, а Борнемут е тринайсти с 41 точки.