Брентфорд и Тотнъм Хотспър не успяха да се победят и направиха зрелищно - 2:2, в мач от първия кръг на Висшата лига.

Кристиан Ромеро даде аванс на "шпорите" и реализира първия гол в ерата "Анге Постекоглу" след само 11 минути игра. Голът бе преразгледан чрез ВАР, но в крайна сметка беше зачетен, а ударът с глава на аржентинеца беше толкова силен, че той трябваше да напусне заради болки в главата.

"Пчеличките" не останаха впечатлени от повеждането на съперника и два бързи гола до края на първата част направиха така, че Брентфорд излезе напред в резултата. Първо Брайн Мбемо с гол от дузпа изравни, а Йоан Уиса поведе тима си напред в 36-ата минута.

Реферът даде изключително дълго продължение на първото полувреме - 11 минути, а в четвъртата от тях Емерсон Роял вкара топката във вратата на домакините след подаване на новото попълнение в Тотнъм - Джеймс Мадисън.

През второто полувреме сблъсъкът беше двуостър, като и двата тима имаха своите положения за трето попадение, но вратарите се справяха добре и така те генерираха по една точка за старт на сезон 23/24 във Висшата лига.

В следващия кръг Тотнъм приема Манчестър Юнайтед, докато Брентфорд гостува на Фулъм.