Отборът на Брайтън постигна жизненоважен успех по пътя към оцеляване във Висшата лига, надделявайки с 2:1 при гостуването на Саутхемптън в мач от 30-тия кръг на Висшата лига.

18 снимки

Гостите започнаха по-активно срещата и заслужено стигнаха до аванс. В 16-та минута Люис Дънк успя да забие попадение във вратата на "светците", след центриране на Паскал Грос от ъглов удар.

Отговорът на домакините не закъсня. Те се окопитиха и в 27-та минута Че Адамс отбеляза, за да може двата тима да се приберат при равенство на почивката.

В началото на втората част "чайките" нанесоха решителния си удар. След хубава контраатака Леандро Тросар успя да се възползва от подаване на Дани Уелбек, за да донесе ценния успех с 2:1.

Така Саутхемптън остана с 33 точки, на 14-та позиция, докато Брайтън се изкачи с едно място и вече е 16-ти, с 29 пункта.