Младежите на Англия разковаха с шумното 9:1 Сърбия в квалификация за Европейското първенство през 2025-а година. Това беше първи домакински мач за малките „три лъва“, които спечелиха Европейското първенство през лятото.

Дебют за селекцията направиха Джейдън Филогън, Харви Елиът и Нони Мадуеке, като и тримата вкараха по два гола. Така Англия е с две победи от два мача.

Любопитен факт е, че на „Сити Граунд“ първият гол дойде от западните ни съседи, след като Альоша Вашич откри резултата и сърбите водиха в резултата до 38-ата минута, след което започна наказателният диктат от Англия.

Лиам Делап от Манчестър Сити поведе домакините напред преди Елиът от Ливърпул да реализира изключителен гол от разстояние.

Доминацията на „трите лъва“ продължи и през второто полувреме, като Мадуеке от Челси вкара два гола. За отбора на Лий Карсли предстои визита на Украйна в понеделник, като срещата ще се играе в Словакия.