Дебютът на Карло Анчелоти начело на Евертън бе сладък, след като тимът постигна минимална победа – 1:0, при домакинството си на Бърнли в мач от 19-ия рунд на английската Висша лига. По този начин „карамелтие” продължиха серията си и вече четири мача нямат поражение в елита на Англия.

Единственият гол на „Гуудисън Парк” падна в 80-ата минута, когато Доминик Калвърт-Люин реализира гол след подаване на Джибрил Сидибе, за да зарадва феновете от „синята” част на Ливърпул и да донесе успеха за тима си.

Евертън бе далеч по-солидният тим в съботния следобед, след като хората на Шон Дайш не успяха да се противопоставят по никакъв начин на тима на Карло Анчелоти.

Победата прати Евертън на 13-ото място, след като отборът има вече 22 точки, докато Брайтън остана 12-и с 24 пункта, колкото има и 11-ият Арсенал.