Лестър Сити приключи победната си серия в английската Висша лига, след като записа причудлив хикс срещу намиращия се в зоната на изпадане – Норич Сити, 1:1 на своя „Кинг Пауър Стейдиъм”.

„Лисиците” останаха втори в подреждането, но вече разликата с лидера Ливърпул е цели 10 точки, след като мърсисайдци победиха с 2:0 по-рано в събота Уотфорд.

Норич, който игра впечатляващо в Лестър, откри резултата чрез Теему Пуки, който завърши атаката след подаване на Емилиано Буендия. Авансът на „канарчетата” се запази само 12 минути, след като Джейми Варди отправи остър удар с глава, а топката бе добавено във вратата на Тим Круул именно от холандския страж на Норич.

Двата отбора преследваха победата до самия край, а през второто полувреме Варди на дваж пъти можеше да се разпише, но така и не намери очертанията на вратата.

Точката спомогна на Норич да придобие актив от 12 точки и скъси дистанцията до 17-ия Астън Вила, който е с 15 пункта, но Норич остана 19-и.