Английският шампион Ливърпул приключи с контролите си по време на летния лагер в Австрия. В последния си мач мърсисайдци направиха 2:2 срещу местния шампион Ред Бул Залцбург на неговия стадион. До това се случи, след като юношата на клуба Риан Брюстър реализира два гола през втората част, за да се стигне до равенството. Първата част тимът от Залцбург закономерно поведе с две попадения – чрез Патсон Дака.

Още в третата минута домакините поведоха. Фабиньо загуби топката пред наказателното поле на Ливърпул, Бериша отне, а топката стигна до Патсън Дака, който напредна и стреля покрай Алисон. Само десет минути след това 21-годишният замбиец удвои, засичайки от 7-8 метра ниско центриране на Бериша отляво. Алисон също не се намеси много добре - 2:0 за Залцбург. В края на полувремето Фирмино и Мане пропуснаха най-добрите възможности за мърсисайдци. На почивката Клоп извърши три промени - Милнър замени Фабиньо, Къртис Джоунс влезе на мястото на Кейта, в бившият играч на РБ Залцбург Такуми Минамино смени Фирмино.

В 55-ата минута и Ван Дайк бе заменен от Филипс, след като холандецът получи аркада. Промените продължиха и малко по-късно влязоха и Елиът, Брюстър, Адриан, Куметио, Хувер, Груич и Цимикас. В 72-рата минута Риан Брюстър намали, разписвайки се във втори пореден мач. Милнър проби отляво, направи двойно с Минамино, след което пусна топката към младия нападател, който от десетина метра стреля под напречната греда - 1:2.

Девет минути по-късно Брюстър изравни резултата. Стражът на домакините излезе извън наказателното поле, за да изпревари Къртис Джоунс, но не успя да изчисти добре. Топката стигна до 21-годишния нападател, който с хубав изстрел от около 22 метра я прати в опразнената врата. Това бе последният тест за Ливърпул преди съботния двубой за "Къмюнити Шийлд" срещу Арсенал.

Ливърпул стартира в следния състав: Алисон, Уилямс, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Вайналдум, Кейта, Мане, Салах, Фирмино