Отборът на Мидълзбро отстрани Съднърланд от 3-ия кръг на турнира за ФА Къп. Домакините от Боро се наложиха с 2:0 и така задълбочиха кризата в и без това закъсалия тим на „черните котки“, който се намира на последно място в Премиършип.

Руди Гестед и Мартин Брайтуайт бяха точни за Мидълзбро, чийто тим не се затрудни особено със своя противник.

Гестед откри още в 10-ата минута, а Брайтуайт покачи на 2:0 минути преди почивката, възползвайки се от грешка на вратаря на Съндърланд след центриране от корнер.

Най-чистата ситуация за гостите пропусна Джош Майа в началото на второто полувреме, когато удари напречната греда.

Така Мидълзбро се класира за 4-ия кръг на надпреварата за втори пореден сезон. През миналата кампания Боро стигна до четвъртфиналите на ФА къп. Победата за тима бе втора поредна под ръководството на новия мениджър Тони Пюлис.