В мач от 16-я кръг на Премиършип Мидълсбро нанесе първа загуба на лидера в класирането Арсенал, след като го победи с 2:1.

Началото бе много силно за домакините, които в 3-та минута получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Коло Туре срещу Жерами Аледиер. Наказателният удар бе реализиран от Стюарт Даунинг.

Арсенал се опита да изравни, но защитата на Мидълсбро се представи много добре и не даде много шансове на Адабайор и Едуардо да Силва.

През второто полувреме отново домакините имаха преимущество, но пропуски пред вратата на лондончани направиха Тунчай Санлъ и Фабио Роченбак.

В 74-та минута Санлъ успя да удвои преднината на Мидълсбро, след като се възползва от груба грешка в защитата на гостите.

Все пак Арсенал успя да стигна до почетен гол в 90-та минута, когато Гаел Клиши подаде на Томаш Росицки и той с далечен удар не остави никакви шансове за стража на домакините Рос Търнбъл.