Мартин Петров заедно със своя Манчестър Сити загуби с 0:1 при гостуването си на „Гудисън Парк” от Евертън в мач от 22-я кръг на Премиършип.

Мартин Петров игра цял мач за „гражданите” и създаде няколко опасни положения пред вратата на Евертън, но не успя да отбележи гол.

Мачът започна равностойно, но в 31-та минута Микел Артета намери непокрит в наказателното поле на гостите Джулиън Лескът, който отбеляза единственото попадение в срещата.

Сити веднага се опита да изравни резултата, но Онуоха и Хаман направиха най-сериозните пропуски пред вратата на Тим Хауърд. В 40-та минута далечен удар на Мартин Петров излезе в аут.

През второто полувреме Петров продължи с набезите си по левия фланг, но неговите центрирания така и не донесоха сериозна опасност пред вратата на Евертън.

В 65-та минута Мартин се опита да вкара директно от ъглов удар, но Фил Джагиелка изби топката от голлинията.

След тази победа Евертън излезе на пето място с равен брой точки с четвъртия Ливърпул, а Манчестър Сити се свлече на седмо място заради по-лошата си голова разлика.