Мартин Петров заедно със своя отбор Манчестър Сити претърпяха първо поражение от началото на английското първенство, след като загубиха с 0:1 при гостуването си на Арсенал.

Петров игра 90 минути за „небесносините” и изпусна едно от най-чистите положения за гол пред вратата на Арсенал. В 57-та минута българският национал се озова в много добра позиция и отправи опасен удар, който мина много близо до вратата на Алмуня.

Лондончани определено доминираха през по-голямата част от мача, но много сериозни пропуски направиха Емануел Адебайор, Сеск Фабрегас и Робин ван Перси. Последният изпусна и дузпа в 68-та минута, която по чудесен начин бе отразена от вратаря на „гражданите” Каспер Шмайхел.

Победният гол в срещата отбеляза Сеск Фабрегас в 80-та минута. Испанецът бе изведен в наказателното поле на Сити и не остави никакви шансове на Каспер Шмайхел.

След тази загуба Манчестър Сити падна на втора позиция с актив от 9 точки. Арсенал е четвърти със 7 точки и мач по-малко.