С играч повече Манчестър Сити се добра до равенство 2:2 при гостуването си на Нюкасъл Юнайтед в последната среща от осмия кръг на Висшата лига.

Свраките останаха с човек по-малко още в 12-ата минута, когато сенегалският бранител Хабиб Байе направи дузпа и получи директен червен картон, а Робиньо бе точен от бялата точка и даде преднина на гостите.

Възпитаниците на Джо Киниър обаче успяха да изравнят минута преди почивката, когато след немислима серия от рикошети топката попадна в намиращият се сам срещу Джо Харт Шола Амеоби, за когото не бе проблем да реализира.

В 63-ата минута играещият с десет човека Нюкасъл успя да направи пълен обрат след автогол на Ричард Дън, който атрактивно заби във вратата си след центриране от ъглов удар.

Манчестър Сити все пак се възползва от численото си преимущество и се добра до точката на Сейнт Джемсис Парк четири минути преди края. Стивън Айрлънд вкара в мрежата на Шей Гивън след добро подаване на Робиньо.