Манчестър Сити се добра само до равенство 1:1 при гостуването си на Стоук Сити в отложен мач от 23-тия кръг в Премиършип, който се игра във вторник вечер.

Българският национал Мартин Петров бе оставен на резервната скамейка на Сити и влезе в игра в 86-та минута на мястото на Анди Джонсън.

Всичко по-интересно в мача се случи във втората част на мача. В 53-та минута на мача Абдулайе Фейе получи директен червен картон и остави Стоук с човек по-малко.

Въпреки това, домакините успяха да поведат в резултата в 72-та минута, когато точен бе Глен Уилън. След попадението, гостите от Манчестър се втурнаха в атаки и успяха да стигнат до равенството в 85-та минута след гол на Гарет Бари.

В класирането Манчестър Сити остава на 4-о място с 45 точки, с една пред Ливърпул и 2 пред Тотнъм. Стоук пък е на 11-а позиция с 31.