Манчестър Юнайтед се издъни за втори пореден път, като допусна ново реми. След като стъпиха на криво в първата си среща от Премиършип (0:0 с Рединг на „Олд Трафорд”), „червените дяволи” загубиха още две точки във втория етап от шампионата на Англия. Отборът на Сър Алекс Фъргюсън завърши наравно 1:1 с Портсмут на „Фратън Парк”.

Карлос Тевес доказа, че трансферът му от Уест Хем е от полза на Манчестър. В 15-та минута аржентинецът подаде на Пол Скоулс, който се разписа за 1:0 и откри резултата за гостите. Като цяло шампионите доминираха в мача и организираха чести атаки към противниковата врата. Въпреки превъзходството на Юнайтед Портсмут изравни в 53-та минута. Тогава Бенджами Мварувари заби топката в мрежата на гостите с глава.

В 83-та минута Мунтари си изкара втори жълт картон и напусна терена, което върна надеждите на Манчестър за победа. Две минути след това обаче Кристиано Роналдо напусна терена за удар срещу противников футболист без топка.