Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед не успя да победи японския Урава Ред в приятелски мач игран в Токио. Двубоят завърши при резултат 2:2, като англичаните изпуснаха успеха 12 минути преди края на срещата.

Попаденията за Ман Юнайтед вкараха Дарън Флетчър и Кристиано Роналдо, информира Reuters.

Резултатът бе открит в 25-та минута, когато Хидеки Учидате изведе Урава Ред напред след удар от 25 метра.

Манчестър Юнайтед успя да изравни едва след почивката. В 47-та минута Майкъл Карик намери Флетчър в наказателното поле, който се възползва от изгодната си позиция и порази вратата на японците.

Пет минути по-късно Кристиано Роналдо направи резултата 2:1, но домакините продължиха да атакуват и в 78-та минута изравниха чрез Шинджи Оно.

Мачът срещу Урава Ред е първи за Манчестър Юнайтед по време на турнето им в Азия. До 27 юли шампионът на Англия ще изиграе още 3 двубоя с клубове от Корея и Китай.