Уулвърхемптън направи всичко, на което бе способен, но допусна поражение с 2:3 от Уест Бромич Албиън на „Молиньо” в дерби мач от 19-ия кръг от английската Висша лига. Матеус Перейра даде превес на „дроздовете” с гол от дузпа в осмата минута, но „вълците” направиха пълен обрат у дома до края на почивката.

Първо Фабио Силва се разписа в 38-ата минута след пас на Уили Боли, а именно той в 43-ата обърна резултата в полза на Уулвс.

Втората част, напук на всички очаквания, видя нов обрат, този път в полза на УБА. Семи Аджай изравни резултата в 52-ата минута, а четири по-късно капитанът на Уулвс Конър Коуди извърши нарушение в наказателното поле на своя тим и реферът логично посочи повторно бялата точка за УБА. Зад топката отново застана Перейра, който направи 3:2 и на практика спомогна на тима си да спечели три точки в борбата си за оцеляване.

По този начин УБА вече има 11 точки и е на три от спасителния бряг, заемайки 19-ото място, докато Уулвс е 14-и с 22 пункта в своя актив.