Девет срещи от третия кръг за Купата на Англия се преиграваха днес, след като в първите мачове не се стигна до победител. За разлика от двубоите преди 10 дни, този път не се стигна до сериозни изненади.

Напред продължиха елитният Портсмут, лидерът в Чемпиъншип Уулвърхемптън, както и тимът на Светослав Тодоров Чарлтън.

Портсмут се наложи при гостуването си на Бристъл Сити с 2:0, след като първата среща между двата състава завърши без попадения. За Помпи се разписаха Питър Крауч в 38-та минута, и Нико Кранчар, точно 50 минути по-късно. В четвърти кръг елитният отбор отново ще има по-нискоразреден съперник – Суонси, наложил се над Хистън с 2:1 като гост.

Един от смятаните за оспорвани сблъсъци – Бирмингам – Уулвърхемптън завърши с категоричен успех с 0:2 на „вълците” като гост. Двата тима се срещнаха за първи път, тъй като насроченият за 3 януари мач помежду им бе отложен тогава. В четвърти кръг на Уулвс им предстои по-тежко изпитание – елитният Мидълсбро.

Светослав Тодоров за пореден път остана на резервната скамейка за Чарлтън, при успеха на неговите съотборници над Норич с 1:0 като гост. В следващия кръг лондончани ще се изправят срещу Шефийлд Юн, победил Лейтън с 4:1.