Ливърпул победи с 6:3 националния тим на Малайзия по време на турнето на “червените” в Азия. Двубоят се игра пред близо 90 хиляди зрители, а новото попълнение на мърсисайдци Чарли Адам ознаменува пълния си дебют с гол. Адам се разписа от дузпа през първото полувреме, а останалите пет гола бяха дело на Макси Родригес и Давид Нгог, които вкараха по два, както и Дирк Каут.

Това бе втора проверка на Ливърпул на азиатска земя. В първия мач възпитаниците на Кени Далглиш също записаха успех - 4:3 над китайския Гуангдонг.

Тимът на “червените” бе предвождан от асистент мениджъра Стив Кларк, тъй като наставникът на тима Кени Далглиш се завърна в Англия, за да финализира трансферите на Стюърт Даунинг от Астън Вила и Александър Дони от Рома. И двамата подписаха своите договори с клуба вчера.

Следващата проверка на Ливърпул е срещу английския Хъл Сити на 23 юли.

Ливърпул (първо полувреме): Джоунс, Фланаган, Агер, Робинсън, Коуди, Спиъринг, Адам, Мейрелеш, Соул, Керъл

Ливърпул (второ полувреме): Гулаши (Хансен), Кели, Кириакос, Уилсън, Инсуа, Шелви, Поулсен, Каут, Акуилани, Родригес, Нгог