Ливърпул спечели поредното дерби на едноименния град, след като надделя с 1:0 над Евертън.

Двата тима водят ожесточена борба за четвъртото място в Премиършип, даващо право на участие в Шампионската лига. Преди началото на мача от 32-я кръг днес, разликата в полза на „червените” бе от две точки. След успеха, момчетата на Рафа Бенитес стъпиха по-здраво на четвъртата позиция във временното класиране.

„Карамелите” вече изостават на пет точки от Ливърпул.

Единственото попадение в днешния двубой падна рано-рано – в 7-та минута и бе дело на златното момчета на „АнфийлдФернандо Торес. Испанският нападател вкара с десния крак от зоната на дузпата след асистенция на Дирк Кайт отдясно.

Това бе и 21-и гол за Торес във Висшата лига от началото на сезона.

След победата днес Ливърпул е на 4-та позиция с актив от 62 точки, а Евертън е на 5-та с 57.