Ливърпул победи с категоричното 4:0 Болтън в мач от 15-тия кръг на Премиършип, игран на „Анфийлд”.

Първият гол в срещата падна още в 17-тата минута и бе дело на ветерана в отбора на Рафа Бенитес Сами Хуупия, който засече с глава центриране на Стивън Джерард.

Минута преди края на полувремето Фернандо Торес направи преднината на своя тим още по-комфортна. Той реализира с прецизен удар от границите на наказателното поле след втора асистенция на Стивън Джерард.

Вездесъщият капитан на „мърсисайдци” увенча добрата си игра с гол в 55-тата минута. Той бе точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу Питър Крауч.

Крайният резултат оформи Райън Бабел с изстрел с левия крак 5 минути преди края на срещата.

С постигнатата победа Ливърпул изпревари Манчестър Юнайтед и заема 3-тото място във временното класиране с 30 точки. Болтън пък е на 17-та позиция с 11 точки.