Ливърпул спечели с 2:0 дербито срещу Евертън от 14-я кръг на Премиършип и по този начин спря лошата серия, в която се намираше.

Още в 12-та минута Масчерано стреля отдалеч, след което топката рикошира в Джоузеф Йобо, което излъга вратаря Джоузеф Йобо и топката се озова във вратата на „карамелите”.

Последваха две сериозни опасности пред Рейна, но Билялетдинов направи пропуски.

В 33-та минута гол на Евертън бе отменен заради положение на засада на бразилския нападател Жо.

Десет минути по-късно бе отменен нов гол на Жо, който отново попадна в положение на засада.

Пиенар можеше да изравни резултата в 58-та минута, но Рейна успя да спаси.

В 70-та минута Рейна направи двойно спасяване, след като отрази ударите на Кейхил и Фелайни.

Ливърпул стигна до второ попадение в срещата, след като в 80-та минута Риера се опита да намери Каут, но Хауърд успя първоначално да спаси, след което холандецът успя отблизо да прати топката в мрежата на Евертън.

След тази победа Ливърпул се намира на пета позиция с 23 точки, а Евертън е на петнадесета позиция с 15 точки.

В друг мач от Премиършип Уулвърхемптън загуби с 0:1 от Бирмингам.