В мач от 29-я кръг на Премиършип Ливърпул победи с 3:0 като домакин Нюкасъл и по този начин отборът воден от Рафаел Бенитес се утвърди на четвъртото място във временното класиране.

В 43-та минута Пенант с хубав удар отблизо даде гол преднина за домакините, а 120 секунди по-късно Стивън Джерард подаде на Фернандо Торес, който отбеляза 19-я си гол от началото на сезона във Висшата лига.

В 51-та минута Джерард с хубав далечен удар оформи крайния резултат в срещата.

След тази загуба Нюкасъл се приближи до зоната на изпадащите, като „свраките” все още нямат победа под ръководството на Кевин Кийгън.

Рединг нанесе поредна загуба на Манчестър Сити, след като „кралските поданици” победа с 2:0 на своя стадион „Мадейски”.

Шейн Лонг в 62-та минута и Дейв Китсън в 88-та бяха точни за домакините, които излязоха от опасната зона.

Блекбърн изпусна да победи Фулъм и двата отбора завършиха 1:1. Домакините поведоха в 59-та минута чрез Мортен Гамст Педерсен, но Джими Булард в 89-та донесе точката за гостите от Лондон.