Брендън Роджърс записа първата си европейска победа като мениджър на Ливърпул, след като тимът му се наложи с минималното 1:0 над ФК Гомел в среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Северноирландският специалист не можеше да разчита за мача на титулярния страж Хосе Рейна и Даниел Агер, които получиха почивка. За сметка на това рядък шанс в рамката на вратата получи Брад Джоунс, а защитното каре пред него бе формирано от Глен Джонсън, Джейми Карагър, Мартин Шкъртел и Хосе Енрике. Капитанът Стивън Джерард, Джордан Хендерсън и Джей Спиъринг действаха като вътрешни халфове, а Стюърт Даунинг и Джо Коул играеха по крилата. Новото попълнение Фабио Борини също записа първи официален мач за тима и бе единственият играч за „червените“ в предни позиции.

Резултатът се запази 0:0 до 68-ата минута, когато все пак Даунинг спаси честта на мърсисайдци.

Лошата новина за Роджърс бе контузията на Джо Коул, който напусна принудително в 23-ата минута и бе заменен от младата надежда Рахийм Стърлинг. Все още не ясно колко сериозна е контузията на опитният халф.