Ливърпул размаза с 5:0 Бирмингам в мача от 34-ия кръг в английската Висша лига. Пред малко по-малко от 45000 зрители на „Анфийлд” Макси Родригес вкара хеттрик (7’, 66’, 73’), а по едно попадение добавиха Дирк Каут (24’) и Джо Коул (86).

Стилиян Петров пък бе титуляр за Астън Вила при домакинството срещу Стоук, завършило 1:1. Българският халф изигра цял мач за бирмингамци. Резултатът откри Кенуайн Джоунс (20’). Дарън Бент (43’) изравни за крайното 1:1.

Тотнъм пък направи грешна стъпка в борбата за четвъртото място и евентуалното участие в Шампионската лига догодина. „Шпорите” завършиха 2:2 с Уест Бромич на „Уайт Харт Лейн”. Питър Одемвинги откри в 5-та минута в полза на гостите. Роман Павлюченко пък изравни в 27-та. Джърмен Дефоу изведе лондончани напред в 67-та минута, а Сакмън Кокс оформи крайното 2:2.

Във временното класиране, Тотнъм е на 5-то място с актив от 55 точки, а 4-ти е Манчестър Сити с 56 точки и мач по-малко. Ливърпул е 6-ти с 52 точки. Астън Вила е на 11-та позиция с 41 точки.