Ливърпул победи с 3:1 Болтън в мач от 28-я кръг в английската Висша лига, с което си върна четвъртото място в класирането в Англия.

Срещата започна отлично за „червените”, които успяха да открият резултата в самото начало. Капитанът на гостите Стивън Джерард стреля малко извън наказателното поле, топката излизаше в аут, но след нескопосания плонж на стража на домакините, топката го удари по главата, завъртя се и влезе във вратата му.

Останалите голове в срещата паднаха през втората част. В 59-та минута момчетата на Рафаел Бенитес успяха да удвоят преднината си. Стивън Джерард отправи изстрел към вратата на Болтън в наказателното поле на домакините, но топката срещна гредата. След това обаче шутът на Райън Бабел намери целта за 2:0.

В 74-та минута преднината на Ливърпул прие класическо измерение. Стивън Джерард изпълни корнер, който не бе изчистен добре от бранителите на Болтън, топката попадна в Аурелио, който я укроти с гърди и след това с хубаво воле вкара за 3:0.

Почетното попадение за Болтън падна в 78-та минута и бе дело на Тамир Коен.

След днешната победа Ливърпул заема четвъртото място с актив от 50 точки. Болтън пък е на 17-то с 25.