Рома победи Ливърпул с 2:1 в контролна футболна среща в САЩ, играта на бейзболния стадион Фенуей Парк в Бостън.

Американецът Майкъл Брадли откри резултата за италианците в 63-ата минута. Полузащитникът отпразнува попадението с виковe „USA, USA“. Той е син на бившия национален селекционер на американците Боб Брадли.

Алесандро Флоренци удвои с добавка отблизо в 69-ата минута, малко след като се появи на терена от резервната скамейка на джалоросите.

Чарли Адам вкара почетното попадение за Ливърпул, от чийто състав отсъстваха капитанът Стивън Джерард и основният нападател Луис Суарес.

Джерард получи по-дълга почивка заради участието си на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна, а Суарес е част от състава на Уругвай на Олимпийските игри Лондон 2012.