След като падна с 1:2 от Брьнодби в първата си лятна проверка, отборът на Ливърпул постигна и първата си победа в спарингите след 2:1 над третодивизионния английски Престър Норт Енд. Две попадения след почивката донесоха победата в мача, който ще се запомни с контузията на новото попълнение Емре Джан.

Първите минути на „Дийпдейл“ доста изненадващо бяха за домакините предвид състава на техния опонент. Още в 4-ата минута Мартин Шкъртел трябваше да чисти решително, а в 6-ата Брад Джоунс се отчете с отлично спасяване срещу Гарнър.

В 19-ата минута Том Кларк можеше да накаже „червените“ след хубав изстрел с глава, но топката прелетя покрай далечната греда. Малко по-късно Джан почувства болки в прасеца и бе сменен с Джордан Айби.

Буквално в добавеното време на полувремето Престън откри след подаване от корнер. Хейхърст центрира от корнер към далечната греда, където Гарнър стреля акробатично с глава, но Джоунс спаси. Топката попадна у Браунхил, който с шут отблизо направи 1:0.

Играта на Ливърпул се промени коренно след средата на втората част, когато мърсисайдци направиха 7 смени наведнъж.

В 74-ата минута Сусо изравни резултата след мощен рейд на Айби отляво. Англичанинът успя да намери своя съотборник около границата на наказателното поле, а последният с техничен фалцов удар вкара покрай вратаря Стъкман.

Три минути по-късно обратът бе факт. Шведският талант Кристофър Петерсон се разписа във втори пореден мач. Самият той започна головата атака, която отново премина през Айби. Последният върна умело към Петерсон и 19-годишният играч демонстрира здрави нерви, за да донесе победата.

Следващата проверка на Ливърпул е срещу Рома на 23 юли.