Ливърпул и Фейенорд направиха 1:1 на турнира „Порт ъф Ротердам” и така връчиха трофея на Порто, който победи Шанхай с 3:0.

Стивън Джерард спаси честта на „червените”, след като успя да изравни само 17 минути преди края на мача. Ливърпул изоставаше в резултата след като исканият от Реал Мадрид младок Ройстън Дренте откри в 45-та минута. Домакините имаха и златен шанс да грабнат победата, но Пепе Рейна спаси дузпа на Бюис, отсъдена за нарушение на Арбелоа.

Футболистите на Ливърпул излязоха на стадиона в Ротердам в чисто новите си черни екипи, предназначени за гостуванията в Европа.

В клуба от Марсисайд са доволни от подготовката за новия сезон, в която записаха шест победи, едно равенство и загуба след дузпи от Портсмут. Момчетата на Рафаел Бенитес реализираха 17 попадения и допуснаха само шест в тези контроли.

Николай Михайлов не игра и в тази проверка за Ливърпул, тъй като все още няма работна виза.