Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс увери феновете на тима, че нови саги около евентуален трансфер на звездата Луис Суарес през наближаващото лято няма да има.
Преди старта на отминалия вече сезон бъдещето на нападателя бе под сериозно съмнение, тъй като уругваецът изрази желание да напусне. От клуба обаче бяха твърди в намеренията си да го задържат, а след разговор с капитана Стивън Джерард Суарес остана и се превърне в голмайстор №1 на Висшата лига за кампанията (31 попадения).
Сега отново се заговори, че Реал Мадрид ще направи пореден опит да го привлече, като този път испанците са подготвили оферта от 70 милиона паунда. Роджърс обаче показа, че е малко вероятно мърсисайдци да обърнат внимание на това предложение. „В последния си разговор с Луис се уверих, че той е щастлив тук. Той направи страхотен сезон. Обра всички награди – най-важната беше тази, която получи от своите колеги“, обясни северноирландецът.
„Той допринесе много за нашите успехи и е доволен от Висшата лига. Суарес успя да преобърне представите за себе си, които битуваха в Англия. Разбира се, във футбола не можеш да обещаеш нищо, но съм уверен, че той ще бъде огромна част от нашето бъдеще“, допълни Роджърс.