Ливърпул победи у дома Мидълзбро с 3:2, като и трите попадения за мърсисайдци бяха дело на испанската машина за голове Фернандо Торес.

Турският нападател на Боро Тунчай Санли попари трибуните на Анфийлд с попадение с глава в деветата минута, когато бе намерен непокрит от Стюърт Даунинг.

Преднината на гостите устоя 20 минути преди Торес да вкара на два гола за 120 секунди. Хлапето първо открадна топката след нескопосано връщане на Хулио Арка към вратаря Марк Шварцер и изравни, а след само две минути направи резултата 2:1 с хубав изстрел след подаване на сънародника си Фабио Аурелио.

В 35-ата минута Тунчай се разписа за втори път във вратата на Рейна, но този път попадението му бе отменено заради игра с ръка.

Торес оформи хеттрика си в 61-ата минута, а в 86-ата Даунинг вкара за Мидълзбро, маркирайки крайното 3:2 за Ливърпул. Гостите доиграха мача, след като Джереми Алиадиер, който шамароса Хавиер Масчерано след спор на аржентинеца с Люк Йънг.

Ливърпул се изкачи на четвъртото място, задминавайки градския съперник Евертън, който има същия точков актив.