Ливърпул разгроми с 5:1 като домакин Олдъм Атлетик и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия.

Треторазредният тим на Олдъм изненадващо поведе на Анфийлд в 28-ата минута с гол на Роби Симпсън, но червените бързо изравниха на 1:1 с попадение на Крейг Белъми в 30-ата.

В добавеното време на първата част пък капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард направи 2:1, като се разписа от дузпа.

В 68-ата Джонджо Шелви заби дебютния си гол с екипа на Ливърпул, а в 89-ата точен бе скъпоструващият Анди Керъл, който не бе вкарвал от 3 месеца насам.

Крайното 5:1 оформи Стюърт Даунинг в последните секунди на срещата, като това бе и негово първо попадение след трансфера му в тима на Кени Далглиш през лятото.