Отборите на Лийдс Юнайтед и Донкастър ще спорят за последното, трето място в английската Лига 1, което от следващия сезон ще ги прати в Чемпиъншип. Лийдс си осигури класирането за финалния плейоф снощи, докато Донкастър стори това днес.

„Викингите” премазаха Саутенд с 5:1 и след нулевото реми в първата среща, стигнаха до финал. Лийдс и Донкастър ще се изправят един срещу друг на 25 май.

Резултатът бе открит в 10-та минута от Брайън Сток, който реализира дузпа, отсъдена от рефера Марк Холси за фаул на Адам Барет срещу Джейсън Прайс. Точно десет минути по-късно Барет се превърна в пълен грешник, като си вкара и автогол. Малко преди края на първото полувреме Джеймс Копигър направи 3:0 с шут от десния ъгъл на наказателното поле.

Копингър оформи своя хеттрик с попадения в 21-та и 79-та минута.

Ник Бейли реализира единствения гол за Саутенд с изстрел от точката на дузпата в 87-та минута.