След два гола през второто полувреме и пълен обрат Лестър Сити продължи със силните си игри в хода на новия сезон. Тимът, воден от Брендън Роджърс, постигна победа с 2:1 срещу Тотнъм при домакинството си на „Кинг Пауър Стейдиъм”. Хари Кейн даде аванс на „шпорите” след 29 минути игра, вкарвайки 13-ия си гол срещу "лисиците", но Рикардо Перейра в 69-ата и Джеймс Мадисън в 85-ата направиха така, че Лестър калкулира нови три точки в актива си. По този начин отборът на Маурисио Почетино за втори път през седмицата пропуска да победи, след като повежда, след като при визитата си на Олимпиакос направи 2:2, след като водеше в резултата в Пирея с 2:0 до края на първото полувреме.

Срещата на „Кинг Пауър” стартира във вихрено темпо, а само 180 секунди след началото на мача Тотнъм можеше да поведе в резултата. Удар на Хюн-мин Сон премина встрани след асистенция на Ламела. Постепенно мачът се отвори още повече, а пропуски направи Джеймс Мадисън, чието представяне в мача затрудняваше максимално защитата на „шпорите”.  Първо той стреля към вратата на Паоло Гасанига, но встрани, а после аржентинецът отрази опита му. След четвърт час игра стражът на Тотнъм сбърка при намесата, а Ндиди прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче голът бе отменен, тъй като Уилфред Ндиди е бил в засада.

След 29 минути игра пък гостите от Лондон поведоха в резултата, след като Хари Кейн напредна мощно през средата и комбинира със Сон. Кореецът му върна топката, а Кейн бе побутнат и от легнало положение преодоля Каспер Шмайхел – 1:0 за Тотнъм.

Второто полувреме пък започна „по-тихо” от първата част, а първият шанс дойде в 55-ата минута, след като Ерик Ламела отправи удар, но встрани. Секунди по-късно Джейми Варди имаше блестяща възможност да изравни, но намесата на Гасанига респектира нападателя на „лисиците”. Лондончани вкара втори гол след час игра, но голът бе отменен, след като отново ВАР отмени редовността на попадението, след като кореецът Сон бе в засада. Ситуацията бе изключително тънка, но видеоповторенията показаха редовността.

В 69-ата минута обаче Лестър Сити изравни резултата, след като Харви Барнс комбинира с Вари в наказателното поле, а нападателят пусна по земя за Рикардо Перейра, който с хубав удар с десния крак изравни – 1:1.

Пет минути преди края на редовното време „Кинг Пауър” изригна, след като Джеймс Мадисън вкара много красив гол от средна дистанция. Халфът овладя и отправи удар с десния крак, а намесата на Паоло Гасанига не бе добра и топката влетя в мрежата на „шпорите”.

До края на срещата Тотнъм не успя да се освести от шока за втория гол и трите точки останаха в Лестър. По този начин тимът на Брендън Роджърс излезе на второ място във временното класиране с 11 точки, докато Тотнъм Хотспър е пети с осем пункта.