Лидерът в английската Висша лига Манчестър Юн победи Уотфорд с 4:0 и прибави нови три точки към актива си. Кристиано Роналдо откри резултата от дузпа в 20-та минута, Лойд Дойли си вкара автогол в 61-та, а разгрома подпечатаха Хенрик Ларсон и Уейн Рууни само в две минути – 70-та и 71-а.

Челси продължава борбата за титлата и следва стъпките на Манчестър Юн. „Сините” от Лондон бяха убедителни срещу Блекбърн като се наложиха с 3:0. Голмайсторът Дидие Дрогба се разписа за пореден път в тазгодишната кампания за 1:0. Второ попадение добави Франк Лампард след малко повече от час игра. Крайният резултат оформи Саломон Калу в последните секунди от срещата.

Стилиян Петров се завърна в стартовия състав на Астън Вила, но успя да си изкара само жълт картон при загубата на неговия тим с 1:3 като гост на Нюкасъл. Единственият гол за отбора на Мартин О`Нийл вкара новото попълнение Ашли Йънг. Джеймс Милнър, Киърън Дайър и Антоан Сибиерски бяха точни за Нюкасъл.

В друг мач от Висшата лига днес Болтън и Чарлтън не успяха да се победят и завършиха 1:1. Радостин Кишишев не попадна в групата на Алън Пардю за този двубой.