Легендата на Ливърпул Фил Томпсън призова ФА да накаже Луис Суарес за 10 мача. Уругвайският нападател ухапа Бранислав Иванович по време на дербито между Ливърпул и Челси (2:2) на „Анфийлд“.

При равенството на 2:2 с Челси на „Анфийлд“ - което уругваецът подпечати с гол в 7-ата минута на добавеното време - „седмицата“ на мърсисайдци буквално захапа Бранислав Иванович. В средата на второто полувреме Суарес получи топката в наказателното поле на противника и направи неуспешен опит да премине покрай защитника. Иванович обаче се справи, които предизвика остра реакция от страна на южноамериканеца. Той хвана сърбина за ръката и го ухапа в областта на лакътя.

„Обичам Суарес, но не мога да защитя онова, което не бива да се защитава“, написа Томпсън на страницата си в социалната мрежа „Twitter“.

„Той трябва да бъде наказан поне за 10 мача“, пише още легендата на Ливърпул.

„Клубът е по-голям от всеки един човек“, завършва Фил Томпсън.