Куинс Парк Рейнджърс стана първият елитен тим, който отпадна от турнира за ФА Къп. Лондончани допуснаха конфузно поражение с 0:3 от третодивизионния Шефилд Юнайтед.

Хари Реднап заложи на доста опитен състав, но сухата серия във Висшата лига очевидно се отрази и върху настройката на момчетата му. На коренно противоположния полюс беше представянето на 17-годишния халф от Шефилд Луис Рийд, който завърши мача с 2 асистенции. Същото важи и за 31-годишният Джамал Кемпбъл-Райс, който пък се отчете с две попадения в двубоя.

Първата от тях дойде в 36-ата минута, когато младокът даде чудесна топка за Марк Макнълти, а шотландският бранител не остави шанс за вратаря Алекс Маккарти.

В 49-ата минута положението на домакините се влоши още повече, когато Рийд остави кълбото за Кемпбъл-Райс, а последният с прецизен изстрел увеличи преднината на Шефилд.

В четвъртата минута от добавеното време опитният играч за втори път наказа тръгналия да атакува с всички сили тим на КПР и го извади от турнира.