КПР победи с 2:0 като гост Уотфорд в мач от 45-я кръг на Чемпиъншип и по този начин лондончани си гарантираха първото място кръг преди края и спечелиха промоция за Премиършип.

Звездата на КПР Таарабт даде аванс за КПР в 76-та минута, а Смит подпечата успеха на „синьо-белите“ в 90-та минута.

Играчите на Нийл Уорнък се върнаха в елита след 15 години чакане, осигурявайки си титлата в Чемпиъншип.

В същото време Футболната Асоциация на Англия се дистанцира от материалите в пресата, които предполагаха, че Куинс Парк Рейнджърс ще бъде глобен с 15 точки заради неправилен трансфер.

Лидерите в Чемпиъншип искаха незабавна реакция от ФА след публикациите, които цитираха източник от организацията. "ФА потвърждава, че няма коментари относно обвиненията срещу КПР. ФА желае да каже ясно, че се дистанцира от статията, публикувана във вестник `Сън`", споделиха от организацията. "Нито един източник от ФА не е говорил за политиката на централата", добавиха от ръководното тяло във футбола на Острова.

Българският защитник Александър Тунчев не се появи в игра за Лестър при равенството 1:1 като гост на Донкастър.

Бившият футболист на Литекс Радостин Кишишев не игра при загубата на Брайтън с 2:3 от Хъдърсфийлд. Брайтън вече спечели промоция за Чемпиъншип.