13-тият в Чемпиъншип Ковънтри сътвори изненадата в турнира за ФА Къп, след като отстрани елитния Блекбърн. След равенство в първия двубой, двата отбора трябваше да преиграят своя сблъсък от 1/8-финалната фаза на турнира.

Във втория двубой, игран в Ковънтри, домакините победиха с минималното 1:0 след гол на Леон Бест в 59-тата минута. Така на 1/4-финал Ковънтри ще бъде домакин на Челси.

В друго преиграване от турнира Фулъм не допусна изненада и макар и много трудно, успя да отстрани Суонзи. Гостите поведоха в 47-мата минута чрез Джейсън Скотлънд, но тимът от Лондон стигна до успеха с попадения на Климт Демпси в 77-мата и Боби Замора в 81-вата минута.

В следващия кръг Фулъм ще има нелеката задача да играе на своя „Крейвън Котидж” срещу Манчестър Юнайтед.