Отборът на Ковънтри записа първа победа в Чемпиъншип, надделявайки над Кунс Парк Рейнджърс с 3:2. Успехът за домакините дойде след пълен обрат на резултата.

Линдън Дайкс откри за гостите от дузпа в 41-ата минута, но още до почивката Ковънтри успя да възстанови равенството чрез Мат Годън.

Развръзката обаче предстоеше през втората част. Калъм О’Хеър даде преднина на тима „небесносините”, но този път равенството бе възстановено от Йоан Барнет за 2:2. Крайното 3:2 в полза на Ковънтри бе дело на Кайл Макфадзън шест минути преди последния съдийски сигнал.

Това бе първа победа за възпитаниците на мениджъра Марк Робинс през новия сезон. Ковънтри стартира кампанията в Чемпиъншип с поражение от Бристъл Сити. В първия кръг пък КПР надделя над Нотингам Форест с 2:0.