Ливърпул победи икономично с 1:0 Дебрецен в първия мач между двата тима от Група Е в Шампионската лига. Единственото попадение във вратата на изхвърлилия Левски тим вкара Дирк Каут в 45-та минута.

Голът за домакините падна в края на първата част. Ливърпул обаче далеч не успя да надигре своя на пръв поглед непретенциозен съперник на  „Анфийлд”.

Главната движеща сила в играта на „червените” бе Стивън Джерард. След сравнително силен натиск голът във вратата на унгарците падна в първата минута на продължението на първите 45 минути.

В 46-та минута на границата на наказателното поле Фернандо Торес се завъртя добре и стреля, топката попадна в Дирк Каут, който вкара за 1:0.

През втората част Ливърпул отново не бе на нужното ниво и не успя да надиграе тотално своя противник, но все пак записа минималния успех на старта на Шампионската лига.

В другия мач от Група Е Лион победи като домакин Фиорентина с 1:0, с гол дело на Пянич в 38-та минута.