Кардиф постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Нотингам Форест в мач от 42-я кръг на Чемпиъншип. По този начин „сините“ са на път да си осигурят промоция в Премиършип, а също така и шампионското отличие в Чемпиъншип. Уелският тим има 12 точки преднина пред третия Уотфорд, а до края на сезона остават четири кръга.

Домакините поведоха в 26-та минута чрез попадение на Хелгусон.

Гостите от Нотингам останаха с човек по-малко в 43-та минута, когато Хендерсън бе изгонен с директен червен картон.

Кардиф удвои своята преднина в 60-та минута след попадение на Гещед.

В 66-та минута Гещед реализира своя втори гол в срещата и по този начин оформи крайното 3:0.

Кардиф е на път да стане вторият уелски отбор, който ще участва в Премиършип.

Кардиф заема първа позиция в класирането с 83 точки. Вторият Хъл Сити е със 77 точки, а третия Уотфорд със 71 точки. Останалите отбори, които се намират в местата даващи право на участие в плейофите са Кристъл Палас, който е на четвърта позиция с 66 точки, Брайтън е пети с 65, а Болтън е шести с 63 точки. Нотингам е седми с 63 точки, но по-лоша голова разлика, а осми е Лестър с 61 точки.

В зоната на изпадащите се намират отборите на Барнсли, Уулвърхемптън и Бристъл Сити.