Изключително трудно Тотнъм стигна до равенството 2:2 със Спартак Москва в последния си мач от груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА, но все пак се класира за 16-финалите.

Англичаните губеха с 0:2 до 68-та минута, но с голове на Модрич и Хъдълстоун - съответно в 68-та и 74-та минути – стигнаха до точката. Попаденията за гостите пък бяха дело на Дзюба, който в рамките на десет минути – в 23-та и 33-та – успя да донесе преднината от два гола за руснаците.

В другия мач от Група D НЕК победи лидера Удинезе с 2:0 също си осигури участие напред за Купата на УЕФА. Във вратата на италианците се разписаха Джон в 74-та минута и Ван Бойкерунг в 78-та.

Така след последния кръг напред към 16-финалите продължават Удинезе, Тотнъм и НЕК. Спартак Москва и Динамо Загреб пък отпадат от надпреварата.