Английският шампион Манчестър Юнайтед победи Челси в последния мач на седмия кръг от Висшата лига с 2:0.

Попаденията за „червените дяволи” бяха дело на Карлос Тевес в 45-та минута и Луис Саха в 90-та.

Още през първото полувреме „сините” останаха с човек по-малко, след като в 33-та минута за директен червен картон играта трябваше да напусне Микел Оби, след като фаулира много грубо Патрис Евра.

В 45-та минута Тевес даде преднината за своя отбор. Той засече с глава центриране на Райън Гигс и така отбеляза първото си попадение с екипа на „червените дяволи”.

В самия край на срещата – в 90-та минута, Тал Бен-Хайм спъна Луис Саха в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на 11-метровия удар и не сбърка за 2:0.

Роналдо и Рууни на няколко пъти имаха възможности да направят резултата в полза на Юнайтед още по-убедителен, но не успяха да се възползват от тях.

Като титуляр за тима от „Стамфорд Бридж” започна Андрий Шевченко, но той не успя да помогне на своите съотборници, чийто нов треньор Авраам Грант дебютира в първата си среща начело на Челси със загуба.