Манчестър Юнайтед постигна изключителна победа над намиращия се в криза тим на Нюкасъл. „Червените дяволи“ показаха невероятна игра и успяха да реализират цели шест безответни гола.

Първи хеттрик като футболист на Манчестър Юнайтед направи португалската суперзвезда Кристиано Роналдо. Аржентинският нападател Карлос Тевес добави още два, а другият гол бе дело на капитана Рио Фърдинанд.

След брилянтната победа възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън се изкачиха на върха в подреждането, изпреварвайки тима на Арсенал. Двата отбора имат равен брой точки, но „червените дяволи“ имат по-добра голова разлика.

Съставът на Юнайтед бе абсолютен господар на терена и не остави никакви шансове на своя противник, въпреки че първото полувреме завърши при резултат 0:0. От своя страна „свраките“ разочароваха с абсолютно безидейната и слаба игра в отбрана.

Головата фиеста на „Олд Трафорд“ започна Кристиано Роналдо, който откри веднага след подновяването на играта през втората част. Само шест минути след гола на португалеца, Тевес вкара второ попадение, с което предреши крайния изход на срещата. Последва леко затишие преди в 70-ата минута отново Роналдо да направи резултата класически.

Пет минути преди края капитанът Рио Фърдинанд вкара четвърти гол, като при него останаха съмнения за засада. В 88-ата минута Кристиано оформи своя хеттрик, с което хвърли в екстаз привържениците на „червените дяволи“, които бяха изпълнили „Олд Трафорд“.

Крайният резултат в мача оформи Тевес в продължението на срещата, а веднага след него нападателят на Нюкасъл Алън Смит получи директен червен картон.

---

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О'Шей, Фърдинанд, Видич, Евра (Симпсън 67), Роналдо, Карик, Андерсон (Флетчър 72), Гигс (Нани 72), Рууни, Тевес.

Нюкасъл: Гивън, Кар, Тейлър, Касапа, Хосе Енрике, Милнър (Видука 64), Смит, Бът, Н'Зобиа, Дъф, Оуен (Розенал 82).

Жълти картони: Рууни (Ман.Юн); Дъф (Нюкасъл)

Червен картон: Алън Смит (Нюкасъл)

Стадион: „Олд Трафорд“, Манчестър, 75 965

Рефер: Роб Стайлс