Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Шефилд Юнайтед в отложен мач от 33-тия кръг на английската Висша лига и дръпна с 6 точки пред втория Челси, който обаче е с мач по-малко.

Домакините откриха резултата още в самото начало на двубоя, след като Роналдо намери с чудесен пас Майкъл Карик и той от границата на наказателното поле се разписа във вратата на Патрик Кени. До края на първото полувреме „червените дяволи” доминираха тотално, но не успяха да стигнат до второ попадение. В 21-та минута се контузи френският защитник на Манчестър Патрис Евра, след като Колин Казим Ричардс му влезе много твърдо. Евра бе заменен от Киърън Ричардсън.

В 50-та минута Райън Гигс намери непокрит в наказателното поле на гостите Уейн Рууни, който не сгреши и удвои преднината на Юнайтед. Две минути по-късно Фил Джагиелка изпусна единственото положение за „остриетата” през втората част, след като стреля опасно, но топката мина над напречната греда на Кушчак.