Носителят на Шампионската лига Интер победи с 3:0 Манчестър Сити в приятелски мач, който се игра в Балтимор (САЩ).

Въпреки приятелския характер на срещата, изданията в Щатите информират, че това не е личало много на терена.

По време на срещата бяха показани четири жълти картона, един червен, както и много агресивна игра от страна на Интер, който доминира през целия мач, докато стигне до успеха пред около 36 569 зрители.

Още в 21-та минута на срещата Патрик Виейра трябваше да напусне терена заради червен картон, който получи заради нарушение срещу Марко Матераци.

„Нерадзурите” поведоха в резултата още през първото полувреме. Виктор Обина изведе своите напред в 38-та минута и с удар с левия крак вкара в мрежата на Джо Харт. Отново Обина удвои в 54-та минута, а 18-годишният Кристиано Бираги оформи крайното 3:0 в 74-та минута.

Мачът бе част от предсезонните турнета на двата тима. В следващия двубой Манчестър Сити ще се изправи срещу Борусия Дортмунд в сряда, а Интер ще срещне Далас в Сан Франциско.